سخنی با والدین

وضعيت بحراني ايجاد شده در جهان و مشكلات اقتصادي پيش آمده كشورهاي پيشرفته را بر آن داشت تا به علت يابي آن بپردازند و متفق القول يكي از علل اصلي آن را عدم سواد اقتصادي بدانند و در چند سال اخير اكثر آنها تلاش فراواني را براي بالا بردن سواد اقتصادي بالاخص در مدارس و گروه سني كودك و نوجوان آغاز نموده اند.
 برخي پدر و مادرها احساس و نظر خوبي راجع به پول ندارند. اين موضوع بعضا از تجربيات ناخوشايند و باورهاي خانوادگي غلط خود آنها ناشي مي‌شود. به هر حال آموزش مسائل مالي به فرزندان مستلزم داشتن يك رويه و نگرش واحد راجع به پول است. سواد اقتصادي قادر است نگاه فرزندان ما را به دنيا اقتصاد جهاني و نقشي كه خود در آن ايفا مي كند تغيير دهد و آنان را براي بهبود شرايط زندگي خود در آينده توانمند سازد.
 آنها دقيقا مي‌خواهند بدانند چطور بايد مثل آدم بزر‌گ‌ها عمل كنند. هر وقت پول درمي‌آوريم، پول جابه‌جا مي‌كنيم، پول خرج مي‌كنيم، پولي را به كاري اختصاص مي‌دهيم، پولي به كسي مي‌بخشيم، از كسي پول قرض مي‌كنيم، همه و همه فرصت‌هايي هستند كه با استفاده از آنها مي‌توانيم به بچه‌هاي خود، نحوه عملكرد پول و شيوه تصميم‌گيري مالي را بياموزيم.
 لذابراي آموزش مسائل مالي به كودكان و نوجوانان بايد در چارچوب ذهني آنها انديشيد و عمل كرد. بچه‌ها براي فهم موضوعات مالي نيازمند شبيه‌سازي، مثال عيني، تمرين و ... هستند.
 بانك ملي ايران به عنوان اولين بانكي كه از سرمايه هاي ملي اين كشور و از غيرت ملي مردم آن نشأت گرفته و هميشه سعي بر آن دارد تا در كنار ماهيت مالي خود توجه به مسئوليت هاي اجتماعي را در راستاي برنامه هاي خود قرار دهد برآن شد تا در اين راستا خود را در كنار والدين و آموزگاران آينده سازان كشور ديده و سعي نمايد گامي هر چند كوچك در راستاي افزايش سواد اقتصادي نونهالان بردارد.
 پس از بررسي هاي فراوان و رسيدن به اين نتيجه كه متأسفانه محتواي مناسبي در راستاي آموزش علم اقتصاد و بالا بردن سواد اقتصادي كودكان و نوجوانان موجود نبوده و اقدامات صورت گرفته نيز به صورت محدودي بوده و از انسجام لازم برخوردار نمي باشد، مقرر شد تا به دليل جذابيت بالاي محيط وب براي كودكان و نوجوانان امروزي در محيطي شاد و سرگرم كننده مفاهيم اقتصادي آموزش داده شده و پس انداز نمودن و تنظيم دخل و خرج را به آينده سازان ميهن عزيزمان آموزش دهيم.
 اميدواريم به زودي مراكز رسمي آموزش گام به گام اين مفاهيم را در سرفصلهاي آموزشي خود بگنجانند. براي اينكه مفاهيم آموزش ما براي كودك شما جنبه عملي داشته باشد موارد ذيل را براي همراهي با ما انجام دهيد:
سقف مشخصي را به عنوان پول توجيبي مشخص كرده و به صورت هفتگي يا ماهانه به كودكان پرداخت كنيد.
امكان كسب درآمد را به او بدهيد. از كمك كردن به افراد خانه، كمك به افراد فاميل ، تدريس دروس و مهارتهايي كه در آنها مسلط مي باشد، مديريت زمان و ...
خواسته هاي كودكان را بدون درنظر گرفتن مفاهيم اقتصادي و توجه به بودجه او پاسخ ندهيد.
آنها را با ميزان درآمد و بودجه و نيازهاي خاص خانواده آشنا كنيد و در صورت بروز اتفاق مالي خاص همراهي او را نيز بخواهيد.
به شما اطمينان مي دهيم كه محيط اين وب سايت كاملاً ايمن بوده و از ورود افراد بالاي 18 سال به آن ممانعت بعمل مي آيد. اطلاعات آن مرتباً در حال به روز رساني بوده و در دو فرمت جداگانه براي گروه هاي سني زير 12 سال و 12 تا 18 سال اطلاعات آماده سازي مي گردد.
 آموزش مفاهيم پول و بانك، مفاهيم اقتصادي، آموزش بورس و سرمايه گذاري مرحله به مرحله در آن انجام خواهد شد. همراهي شما نياز ماست .

        Copyright © 2013 bmi, Inc. All rights reserved. تمامی حقوق این سايت متعلق به بانک ملی ایران می باشد. اینستاگرتم  آپارات  بله  Rss 2.0